Szarvas napok

Vetélkedők résztvevői, díjazottjai és zsűrije - 2014

A középiskolások beszédművészeti versenye

  • A középiskolások beszédversenyének díjazottjai
    2014. október 9-én
    A zsűri tagjai:
    - dr. Molnár Csikós László – az újvidéki Bölcsészettudományi Kar tanára
    - mgr. Hajnal Jenő – a zentai Vajdasági Magyar Művelődési Intézet igazgatója
    - Verebes Krnács Erika – előadóművész
    1. díj – a Szarvas Gábor Nyelvművelő Napok könyvcsomagja és vándorserleg
    Búbos Dávid
    Iskola: Kosztolányi Dezső Nyelvi Gimnázium, Szabadka
    Felkészítő tanár: Tóth Ágota

    2. díj – a Szarvas Gábor Nyelvművelő Napok könyvcsomagja
    Apró Alexandra
    Iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium, Zenta
    Felkészítő tanár: Katona Edit

    3. díj – a Szarvas Gábor Nyelvművelő Napok könyvcsomagja
    Kormányos Sára
    Iskola: Egészségügyi Középiskola, Zenta
    Felkészítő tanár: Bíró Albert Erzsébet
    Különdíjak:
    A Szarvas Gábor Nyelvművelő Egyesület különdíja
    Hernyák Kati
    Iskola: Zeneiskola, Szabadka
    Felkészítő tanár: Varga Attila

    Az adai Szarvas Gábor Könyvtár különdíja
    Kállai Ferenc
    Iskola: Gimnázium, Zenta
    Felkészítő tanár: Nagy Abonyi Árpád
    A Széchenyi István Stratégiakutató Társaság különdíja
    Tóth Johanna
    Iskola: Egészségügyi Középiskola, Szabadka
    Felkészítő tanár: Tóth Irén


    Jelentkezők a középiskolások beszédversenyére
    1. Beretka Izabella Törökkanizsa, Informatikai Gimnázium-tanár: Rekecki Dóra
    2. Kószó Ramón Törökkanizsa, Informatikai Gimnázium-tanár: Rekecki Dóra
    3. Bacsa Tamás Szabadka, Ivan ŠarićMűszaki Iskola – tanár: Szabó Cibolya Teréz
    4. Pásztor Dániel Csóka, Vegyészeti Élelmiszeripari Középisk.-tanár: Basa Csehák Zsuzsanna
    5. Tóth Bojnik Nikolett Zenta, Közgazdasági Iskola – tanár: Mészáros Márta
    6. Kormányos Sára Egészségügyi Középiskola, Zenta- tanár: Bíró Albert Erzsébet
    7. Lakatos Dániel Egészségügyi Középiskola, Zenta- tanár: Bíró Albert Erzsébet
    8. Pap Orsolya Egészségügyi Középiskola, Zenta- tanár: Bíró Albert Erzsébet
    9. Bicók Bettina Egészségügyi Középiskola, Zenta- tanár: Bíró Albert Erzsébet
    10. Szabó Attila Egészségügyi Középiskola, Szabadka – tanár: Tóth Irén
    11. Tóth Johanna Egészségügyi Középiskola, Szabadka – tanár: Tóth Irén
    12. Ábrahám Izsák Bosa Miličević Közgazdasági Középiskola, Szabadka – tanár:
    Pintér Molnár Irén
    13. Király Florentina Bosa Miličević Közgazdasági Középiskola, Szabadka – tanár:
    Pintér Molnár Irén
    14. Búbos Dávid Kosztolányi Dezső Nyelvi Gimnázium, Szabadka – tanár:
    Tóth Ágota
    15. Losonc Lia Gimnázium, Zenta – tanár: Nagy Abonyi Árpád
    16. Kállai Ferenc Gimnázium, Zenta – tanár: Nagy Abonyi Árpád
    17. Hernyák Kati Zeneiskola, Szabadka – tanár: Varga Attila
    18. Lukács Ramóna Zeneiskola, Szabadka – tanár: Varga Attila
    19. Toldi Teodóra Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium, Zenta – tanár: Katona Edit
    20. Apró Alexandra Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium, Zenta – tanár: Katona Edit
    21. Bencsik Blanka Városi Könyvtár, Zenta – tanár: Katona Edit
    22. Bárdos Szindirella Műszaki Iskola, Ada – tanár: Lajkó Sára



Játékos nyelvi vetélkedő - 7. osztályosok

  • Az általános iskolák 7. osztályos tanulói számára szervezett játékos nyelvi vetélkedő díjazottjai
    2014. október 10-én

    A zsűri tagjai: 1. Józó Mónika, magyartanár
    2. Lakatos Éva, magyartanár
    3. Szabó Szabados Ilona, magyartanár
    Játékvezető: Szűcs Budai Engelbert, magyar nyelv és irodalom szakos tanár
    1. díj – a Szarvas Gábor Nyelvművelő Napok könyvcsomagja
    Szűcs Dóra
    Iskola: Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Magyarkanizsa
    Felkészítő tanár: Szabó Klára

    2. díj – a Szarvas Gábor Nyelvművelő Napok könyvcsomagja
    Vajda Lívia
    Iskola: Petőfi Sándor Általános Iskola, Magyarcsernye
    Felkészítő tanár: Lőrinc Natália

    3. díj – a Szarvas Gábor Nyelvművelő Napok könyvcsomagja
    Takács Orsolya
    Iskola: Csiki-Hegyek Általános Iskola, Budapest
    Felkészítő tanár: Szegedi Zsuzsanna

    Különdíjak:
    A Szarvas Gábor Nyelvművelő Egyesület különdíja
    Farkas Réka
    Iskola: Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Magyarkanizsa
    Felkészítő tanár: Szabó Klára

    Az adai Szarvas Gábor Könyvtár különdíja
    Kőrösi Kitti
    Iskola: Cseh Károly Általános Iskola, Ada
    Felkészítő tanár: Dobrotka Mária

    Dicséretben részesültek:
    Hornyák Yvett
    Iskola: Szervó Mihály Általános Iskola, Padé
    Felkészítő tanár: Ferenc Nacsa Xénia
    Csízik Dorottya
    Iskola: Október 18. Általános Iskola, Zentagunaras
    Felkészítő tanár: Üveges Gizella
    Losonc Orsolya
    Iskola: Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Szabadka
    Felkészítő tanár: Smit Surányi Mária
    Deák Roland
    Iskola: Petőfi Sándor Általános Iskola, Magyarcsernye
    Felkészítő tanár: Lőrinc Natália
    Kálmán Dorka
    Iskola: Kalász Suli, Budakalász
    Felkészítő tanár: Szabó Anikó
    Csikós Emília
    Iskola: Kalász Suli, Budakalász
    Felkészítő tanár: Szabó Anikó
    Varnyú Kinga
    Iskola: Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse
    Felkészítő tanár: Kuszli Angéla



    Jelentkezők a 7. osztályosok vetélkedőjére
    1. Mucsi Maja Csokonai Vitéz Mihály Á. I., Felsőhegy – tanár: Molnár Szilvia
    2. Kőrösi Kitti Cseh Károly Á.I. I. sz. ép., Ada – tanár: Dobrotka Mária
    3. Muzslai Anikó Cseh Károly Á.I. I. sz. ép., Ada – tanár: Dobrotka Mária
    4. Szűgyi Martin Cseh Károly Á.I. II. sz. ép., Ada – tanár: Raffai Klára
    5. Körtvélyesi Viktória Cseh Károly Á.I. II. sz. ép., Ada – tanár: Dobrotka Mária
    6. Zabos Péter November 11. Á.I., Zenta – tanár: Szabó Urbán Ibolya
    7. Kőrösi Zalán November 11. Á.I., Zenta – tanár: Sok Kornélia
    8. Hornyák Yvett Szervó Mihály Á.I., Padé – tanár: Ferenc Nacsa Xénia
    9. Gera Kornélia Szervó Mihály Á.I., Padé – tanár: Ferenc Nacsa Xénia
    10. Német Róbert Nikola Tesla Á.I., Újvidék – tanár: Bollók Edit
    11. Szekeres Tibor Nikola Tesla Á.I., Újvidék – tanár: Bollók Edit
    12. Vajda Annamária Sever Đurkić Á.I., Óbecse – tanár: Zapletán Erika
    13. Boja Veronika Sever Đurkić Á.I., Óbecse – tanár: Zapletán Erika
    14. Kalmár Brigitta Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentagunaras –
    tanár: Nagy Bozsik Angéla
    15. Mándity Blanka Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentagunaras –
    tanár: Nagy Bozsik Angéla
    16. Fekecs Erzsike Október 18. Á.I., Zentagunaras – tanár: Üveges Gizella
    17. Csízik Dorottya Október 18. Á.I., Zentagunaras – tanár: Üveges Gizella
    18. Kerekes Nikoletta Széchenyi István Á.I., Szabadka – tanár: Bálint István
    19. Kövesdi Jenifer Széchenyi István Á.I., Szabadka – tanár: Bálint István
    20. Katancsity Anett Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka – tanár: Smit Surányi Mária
    21. Losonc Orsolya Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka – tanár: Smit Surányi Mária
    22. Deák Roland Petőfi Sándor Á.I., Magyarcsernye – tanár: Lőrinc Natália
    23. Vajda Lívia Petőfi Sándor Á.I., Magyarcsernye – tanár: Lőrinc Natália
    24. Horvát Adél Novak Radonić Á.I., Mohol – tanár: Koós Margit
    25. Mihályi Zselyke Novak Radonić Á.I., Mohol – tanár: Koós Margit
    26. Bíró Barbara Dositej Obradović Á. I., Ürményháza – tanár: Viola Lujza
    27. Fehér Evelin Dositej Obradović Á. I., Ürményháza – tanár: Viola Lujza
    28. Varnyú Kinga Petőfi Sándor Á.I., Óbecse – tanár: Kuszli Angéla
    29. Tóth Lúcia Petőfi Sándor Á.I., Óbecse – tanár: Kuszli Angéla
    30. Kálmán Dorka Kalász Suli, Budakalász – tanár: Szabó Anikó
    31. Csikós Emília Kalász Suli, Budakalász – tanár: Szabó Anikó
    32. Szűcs Dóra Jovan Jovanović Zmaj Á. I., Magyarkanizsa – tanár: Szabó Klára
    33. Farkas Réka Jovan Jovanović Zmaj Á. I., Magyarkanizsa – tanár: Szabó Klára
    34. Takács Orsolya Csiki-Hegyek Á.I., Budapest – tanár: Szegedi Zsuzsanna
    35. Oláh Máté Csiki-Hegyek Á.I., Budapest – tanár: Toma László

Játékos nyelvi vetélkedő - 4. osztályosok

  • Az általános iskolák 4. osztályos tanulói számára szervezett játékos nyelvi vetélkedő díjazottjai
    2014. október 10-én

    A zsűri tagjai: 1. Viola Lujza
    2. Szabó Klára
    3. Üveges Gizella
    Játékvezető: dr. Molnár Csikós László egyetemi tanár
    1. díj – könyvcsomag
    Boja Lúcia
    Iskola: Novak Radonić Általános Iskola - Mohol
    Tanító: Halász Erika
    2. díj – könyvcsomag
    Lőrinc Marina
    Iskola: Cseh Károly Általános Iskola - Ada
    Tanító: Göblös Csernai Edit
    3. díj – könyvcsomag
    Lévai Balázs
    Iskola: Cseh Károly Általános Iskola - Ada
    Tanító: Lakatos Boja Márta


    Dicséretben részesül:

    Nyári Teodóra – könyvcsomag
    Iskola: Cseh Károly Általános Iskola - Ada
    Tanító: Bajúsz Zsuzsanna

    Török Csongor – könyvcsomag
    Iskola: Cseh Károly Általános Iskola - Ada
    Tanító: Bajúsz Zsuzsanna


    Jelentkezők a 4. osztályosok vetélkedőjére

    1. Magó Réka Novak Radonić Á.I., Mohol – tanító: Tóth Piroska
    2. Faragó Gábor Novak Radonić Á.I., Mohol – tanító: Tóth Piroska
    3. Boja Lúcia Novak Radonić Á.I., Mohol – tanító: Halász Erika
    4. Károly Sarolta Novak Radonić Á.I., Mohol – tanító: Halász Erika
    5. Lévai Balázs Cseh Károly Á.I., Ada – tanító: Lakatos Boja Márta
    6. Csonka Márton Cseh Károly Á.I., Ada – tanító: Lakatos Boja Márta
    7. Vreckó Fanni Cseh Károly Á.I., Ada – tanító: Lakatos Boja Márta
    8. Szűgyi Csenge Cseh Károly Á.I., Ada – tanító: Koós Holló Tímea
    9. Gecse Egon Cseh Károly Á.I., Ada – tanító: Koós Holló Tímea
    10. Zsáki Krisztina Cseh Károly Á.I., Ada – tanító: Bajúsz Zsuzsanna
    11. Török Csongor Cseh Károly Á.I., Ada – tanító: Bajúsz Zsuzsanna
    12. Hegedűs Benjámin Cseh Károly Á.I., Ada – tanító: Göblös Csernai Edit
    13. Lőrinc Marina Cseh Károly Á.I., Ada – tanító: Göblös Csernai Edit
    14. Doszkocs Máté Cseh Károly Á.I., Ada – tanító: Göblös Péter
    15. Erdélyi Barbara Cseh Károly Á.I., Ada – tanító: Göblös Péter
    16. Nyári Teodóra Cseh Károly Á.I., Ada – tanító: Bajúsz Zsuzsanna


A vetélkedők résztvevői és díjazottjai



Copyright, 2014 Szarvas Gábor Nyelvművelő Egyesület | Felszabadulás tér 3/A. | A weblapot a Codica d.o.o. készítette.